Ameliyat olalı neredeyse 8 ay oldu. Geçen süre zarfında hemen hemen herşey yolunda gitti diyebilirim. Sadece Ekim ayı ortalarında aşırı yorgunluktan dolayı (biraz zorladım çünkü ayaklarımı) sağ ayağımda fazlaca ağrı oldu. Doktor kontrolünde ameliyat sonrası ayak hareketlerinin kısıtlı olmasından kaynaklı (yani hareketsizlikten kaynaklanan) stres kırığı olarak tabir edilen bir durum oldu ve bu durum metatarsal ped kullanımı ile normale döndü. Ayakta uzun süre kalırsam sonrasında biraz hassasiyet oluyor ama zamanla bu hassasiyetler de azaldı, çok ağrı hissedersem yine pedlerle destekliyorum ayaklarımı.

Hala düz tabanlı ayakkabılar giyiyorum, sneaker tarzı ayakkabılar. Bu nedenle de giyim tarzımı biraz değiştirdim, epey rahat oldu doğrusu. Aslında artık bir iki santim yüksek topuklu ayakkabılar giymeme izin çıktı ama daha giymeye başlamadım.

Şimdiye kadar hayatımı olumsuz etkileyen, engelleyen bir durum olmadı çok şükür. İyi ki ameliyat olmuşum. Kısmet olursa Haziran ayı başında ayağımdaki plaka ve vidaları çıkarttırmayı planlıyoruz. Sonrasında da tatile çıkacağız. Yüzme iyileşme sürecini hızlandıracakmış.

Bende son durumlar böyle 🙂 Sağlıklı günler dilerim.

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: